חיוך מושלם

0
580
חיוך מושלם
קרדיט FREEPIK

מי מאתנו לא חולם על חיוך מושלם החושף שיניים יפות וצחורות? לא סתם חיוך מאוזן לאוזן נקרא חיוך של מיליון דולר, החיוך הזה גורם לאנשים לחייך אליך בחזרה, חיוך רחב מביע אושר גדול ושמחה. לצערנו, לחלק מאתנו אין אפשרות לחייך את החיוך הגדול והרחב הזה מסיבות רבות, רובן תלויות אך ורק בנו ובהתנהגות שלנו כלפי שמירה על הפה שלנו. אחד הדברים שרובנו לא נוהגים לעשות, אך הוא יכול לשמור ולהגן על הפה שלנו, זהו ניקוי חניכיים עמוק. ניקוי חניכיים עמוק, הוא ניקוי של פנים שטח שורשי השיניים, הבאים במגע עם החניכיים אשר המטרה שלו היא הסרת האבנית במקום זה. מדובר בניקוי לא שגרתי אבל חשוב, שעל מנת לבצע אותו יש לבצע הרדמה מקומית מאחר ומדובר במקום רגיש החשוף לכאב. בניגוד לניקוי בסיסי מדובר בהליך אשר נדרשות לביצועו מספר פגישות. פעולה זו מסייעת במניעת מחלות עתידיות ומומלץ לבצעה אצל רופא שיניים מומחה ובעל ניסיון. ד"ר מור-גן קלריסה, רופאת שיניים בכירה, מבצעת פעולה זו לקבלת פה נקי, ושמירה על תוצאה לאורך זמן.

 

סוף לדלקת

כמה פעמים צחצחתם שיניים וירד לכם דם במהלך הצחצוח? כמה פעמים נגסתם בפרי ומצאתם עקבות דם על הפרי? דעו שבכל פעם שזה קורה לכם, אתם סובלים מדלקת חניכיים. תפקידן של החניכיים הוא לשמור ולהגן על השיניים בפה שלנו. במידה ואנו לא מקפידים על היגיינה תקינה, נסבול מדלקת חניכיים שחוץ מהנראות שלה, היא מסוכנת לנו לפה ובמקרים מסוימים יכולה לגרום לנסיגת חניכיים, ועד להינתקות של השיניים. חניכיים בריאות הם מבריקות בצבע ורוד בהיר חניכיים אדומות הן חניכיים חולות ומודלקות, בדלקת חניכיים לא סובלים מכאב ולכן לא תמיד מייחסים לכך חשיבות. מומלץ בכל מקרה של חשד לגשת לקבל טיפול בדלקת חניכיים. על מנת לטפל בדלקת יש לבצע ניקוי עמוק בו מסירים אבנית וחיידקים, מבצעים זאת באמצעות ניקוי רגיל ובמקרים חמורים על ידי ניקוי חניכיים עמוק.

צרת אבנית

במהלך חיינו נסבול כולנו מדרגה זו או אחרת של הצטברות אבנית בשיניים. מדובר בהצטברות הדרגתית של אבנית דבר שקשה מאוד להסיר אותו. הסרת אבנית חייבת להיעשות רק אצל רופא שיניים בעל ניסיון בתחום. אבנית בשן יכולה לגרום לנראות לא אסתטית ואף לנזקים לחניכיים ולשיניים. אי אפשר למנוע הצטברות רבנית אבל יש אפשרות להסירה על ידי ביקור קבוע אצל רופא השיניים על מנת להסירה. פנו עוד היום אל ד"ר מור-גן קלריסה למגוון טיפולים שיסייעו לכם לשמור על פה בריא.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here