ניתוחי חזה

0
1291
ניתוחי חזה
צילום: יח"צ

יותר ויותר נשים וגברים נהנים מההתקדמות בעולם המדע וזוכים לגוף שבעבר יכלו רק לחלום עליו. ניתוח להרמת חזה או הגדלתו וניתוח להקטנת חזה לנשים ואף לגברים מסייעים בפתרון בעיות דמוי גוף ובעיות בריאות שמלוות נשים וגברים שנים רבות. אלו ניתוחי חזה ישנם?

באדיבות הרופא הראשי של כללית אסתטיקה, ד"ר עמוס לויאב, מומחה בכיר בכירורגיה פלסטית  

הגדלת חזה 

הניתוח מיועד למי שחשה שהחזה שלה קטן או אינו סימטרי, חזה שלא התפתח באופן תקין או שהחלק העליון שלו נראה "מרוקן" ואיבד מנפחו וצורתו. הניתוח יוצר מראה אחיד ופרופורציות נכונות. הוא נעשה בדרך כלל בהרדמה מלאה ואת תוצאותיו ניתן לראות באופן מיידי. המנתח ישתמש בשתלי סיליקון המלאים בג'ל אלסטי שמעניקים תחושת תנועתיות ורקמת שד טבעית. השתל מאושר על ידי ה-FDA האמריקני האיחוד האירופי ומשרד הבריאות בארץ. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת, צורת השתלים מתאימה את עצמה למבנה השד ומפחיתה סיבוכים לאחר הניתוח. כמו כן, חידוש טכנולוגי מסקרן מאפשר להשתמש במקרים מסוימים בהזרקת שומן עצמי של האישה לשד בנוסף לשתל ובכך להשיג סימטריה טובה ומראה טבעי. משרד הבריאות מאשר את השימוש בשתלים החל מגיל 17.

הרמת חזה

הניתוח מיועד לנשים שאינן שלמות עם החזה שלהן, פעמים רבות בגלל מראהו השטוח, המאורך או השמוט, גובה שאינו אחיד של הפטמות שממוקמות מתחת לפסגת החזה, או מוטות כלפי מטה. המנתח ישאף להחזיר לחזה צורה ונפח ומראה ומעוצב, תוך הסרת עודפי עור והידוק הרקמות מסביב לחזה. תוצאות הניתוח נראות באופן מיידי עוד לפני ההחלמה. 

הקטנת חזה

חזה גדול עלול לגרום לבעיות בריאותיות, כאבים ושינויים בעמוד השדרה לצד חוסר נוחות רגשית, קושי בבחירת בגדים ופגיעה בדימוי העצמי. במסגרת ניתוח להקטנת חזה, המנתח יסיר רקמת שד בהרדמה מלאה ויצור חזה זקוף ואסתטי שתואם את מבנה הגוף ובכך יצטמצם חוסר הנוחות.

הקטנת חזה לגבר

גברים ונערים הסובלים מגניקומסטיה, הגדלה של רקמת השד – עלולים לחוש לצד הפגיעה בדימוי העצמי, חוסר נוחות פיזית עד כדי הפרעה לפעילות הגופנית ולתפקוד היומיומי. המטרה במסגרת ניתוח להקטנת החזה, לגברים ולנערים, ליצור חזה שטוח, מתוח וחלק. שימוש בשאיבת שומן מהאזור עשוי ליצור את המראה המבוקש אולם לפעמים יש צורך להסיר גם את רקמת בלוטת השד ואת עודפי העור. 

כיצד לבחור מנתח ומרפאה?

בדומה לכל הליך כירורגי, גם כאן קיימים סיכונים וסיבוכים שלא ניתן לחזות מראש. בחירה ברופא המומחה בתחומו, בעל ניסיון והכשרה מתאימים תגדיל את סיכויי ההצלחה וההחלמה מהניתוח. כללית אסתטיקה מפעילה רשת מקצועית של מרפאות מומחים לניתוחים פלסטיים ולטיפולים אסתטיים בסטנדרטים רפואיים גבוהים ותחת פיקוח מלא. חדרי הניתוח ערוכים למצבי חירום, מאובזרים בציוד מתקדם ועומדים בכל התקנים. במרפאות עובדים מנתחים מנוסים ובכירים בעלי מיומנות רבה שחשופים לתיק הרפואי ולהיסטוריה של המטופל. ניתוח פלסטי בכללית אסתטיקה מעניק אחריות מלאה וכתובת גם שנים לאחר הניתוח.