סימבלטה

0
4408
סימבלטה

סימבלטה (duloxetine) היא תרופה נוגדת דיכאון מקבוצה של תרופות הנקראת סרוטונין ונוראפינפרין סלקטיבית מעכבי ספיגה החוזרת (SSNRIs). סימבלטה משפיעה על  כימיקלים במוח ומחזירה את האיזון הכימי. סימבלטה משמשת לטיפול בהפרעת דיכאון והפרעת חרדה כללית.

סימבלטה משמשת גם לטיפול במחלה בשם פיברומיאלגיה שהיא מחלת הכאב כרונית, טיפול בכאב הנגרם על ידי פגיעה עצבית באנשים עם סוכרת (נוירופתיה סוכרתית) וכדי לטפל בכאב שרירים ושלד כרוני, כולל אי נוחות מדלקת מפרקים ניוונית וכאבי גב תחתונים כרוניים.

מידע חשוב על סימבלטה

אין להשתמש בסימבלטה יחד עם thioridazine (מלאריל), או מעכבי MAO כגון furazolidone (Furoxone), isocarboxazid (Marplan), phenelzine (נארדיל), rasagiline להשפיע על מהלך (אזילקט), סלג’ילין (Eldepryl, Emsam, Zelapar), או tranylcypromine (Parnate ).אינטראקצית סמים מסוכנת יכולה להתרחש, מה שמוביל לתופעות לוואי חמורות.

כאשר מצחילים לקחת סימבלטה יכולות להופיע בהתחלה מחשבות שליליות.ומחשבות  על התאבדות, בעיקר אם אתה צעיר מ -24 שנים. הרופא שלך צריך לבדוק אותך בביקורים סדירים לפחות במשך 12 השבועות הראשונים של טיפול.

דווח על כל תסמינים חדשים או חמרה לרופא שלך, כגון: שינויים במצב רוח או בהתנהגות, חרדה, התקפי פאניקה, בעיות שינה, או אם אתה מרגיש אימפולסיבי, עצבני, נרגש, עוין ותוקפני, חסר מנוחה, היפראקטיבי (נפשי או פיזי), יותר דיכאון, או שיש מחשבות על התאבדות או פגיעה בעצמך. הימנע משתיית אלכוהול. זה יכול להגביר את הסיכון לפגיעה בכבד שלך. סימבלטה עלולה לפגום בחשיבה או התגובות שלך. עדיף לא לנהוג או לעשות כל דבר שדורש עירנות

המשפחה שלך או הרופא  צריכים להיות ערניים לשינויים במצב הרוח או בסימפטומים שלך. הרופא שלך צריך לבדוק אותך בביקורים סדירים לפחות במשך 12 השבועות הראשונים של טיפול.

עדיין לא ידוע אם סימבלטה תגרום נזק לעובר. עם זאת, סימבלטה עלולה לגרום לבעיות ביילוד אם את לוקחת את התרופה בשליש השלישי של ההריון. דווחי לרופא אם הינך בהריון או מתכוננת להיכנס להריון בזמן השימוש בתרופה.

איך לקחת את הסימבלטה?

קח סימבלטה בדיוק כפי שנרשם על ידי הרופא. אל תיקח בכמויות גדולות יותר או קטנות יותר או למשך זמן ארוך יותר ממומלץ. בצע את ההוראות על תווית המרשם שלך. הרופא שלך עשוי לעתים לשנות את המינון שלך כדי לוודא שאתה מקבל את התוצאות הטובות ביותר.

נסה לקחת את הסימבלטה באותו הזמן בכל יום. בצע את ההוראות על תווית המרשם שלך.

אל תמעך, תלעס או תשבור, או תפתח כמוסה בשחרור מושהה.. זה עלול לקחת 4 שבועות או יותר לפני שהתסמינים שלך ישתפרו. המשך להשתמש בתרופה כמצוין. אל תפסיק להשתמש בסימבלטה .מבלי לשאול תחילה את הרופא שלך. התופעות לוואי יכולות להיות  לא נעימות, אם אתה מפסיק לקחת את התרופה בפתאומיות.

תופעות לוואי סימבלטה

תופעות לוואי סימבלטה של סימבלטה שלא דורשות התערבות רפואית.

יובש בפה;

נמנום;

תחושה עייפה;

בחילה קלה או חוסר תיאבון, או עצירות.

זו אינה רשימה מלאה של תופעות הלוואי ואחרות עלולים להתרחש. התקשר לרופא שלך לייעוץ רפואי לגבי תופעות לוואי.

דווח לרופא על כל התרופות האחרות שאתה משתמש, במיוחד:

במדלל דם כמו קומדין (קומדין);

סימטידין (Tagamet);

משתן (כדור מים);

פלובוקסאמין (פבוקסיל);

linezolid (Zyvox);

ליתיום (Lithobid, Eskalith);

היפריקום;

tramadol (Ultram);

טריפטופן (לעתים נקרא L-טריפטופן);

אנטיביוטיקה כגון ציפרופלוקסאצין (ציפרו);

almotriptan (Axert), frovatriptan (Frova), sumatriptan (Imitrex), naratriptan (Amerge), rizatriptan (Maxalt), או zolmitriptan (Zomig); או

כל תרופות נוגדות דיכאון אחר, כגון desipramine (Norpramin), פלואוקסטין (פרוזאק, Sarafem), פרוקסטין (פקסיל), ואחרים.

רשימה זו אינה שלמה ותרופות אחרות עלולות ליצור אינטראקציה עם סימבלטה. דווח לרופא על כל התרופות שאתם משתמשים. זה כולל מעל לדלפק, ויטמינים, צמחים ומוצרי מרשם,. אל תתחיל תרופה חדשה בלי לספר לרופא שלך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here