תמנונים לפגים בישראל

0
1561
Credit: pixabay.com

היום (שני) נפגש ראש העיר רמי גרינברג עם נציגות הפרויקט "תמנונים לפגים בישראל" ועם יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי, פיתוח וחדשנות. הפרויקט מתבצע באמצעות עמותת לה"ב – למען הפגים בישראל, שבו אוספים בהתנדבות תמנונים שסורגים וסורגות מתנדבים ומתנדבות מרחבי הארץ, מכבסים אורזים ומעבירים לפגיות השונות, בשאיפה שאף תינוק לא יהיה לבד באינקובטור.

ראש העיר רמי גרינברג "מרגש לפגוש קבוצת נשים ואנשים שכל עשייתה היא למען הפגים בישראל. התמנון הסרוג מתגלה כאמצעי משמעותי עבור הפג/ה ומהווה עבורו/ה חפץ אישי וייחודי. כל פג מקבל תמנון אישי עבורו בלבד, והוא הולך איתו הביתה בסיומו של האשפוז, אי לכך צוות הפרויקט זקוק לתרומה אינסופית של תמנונים סרוגים, ומזמין אתכם, להצטרף ולסרוג, כי כל תמנון הוא חשוב ומשמעותי. "

צוות הפרויקט סיפר לראש העיר על היוזמה:

כ-15,000 תינוקות נולדים לפני הזמן בישראל. תינוקות שנולדו בטרם עת נמצאים בסיכון לבעיות בריאותיות חמורות, כולל בעיות נשימה, קשיי האכלה ועיכוב התפתחותי.

בדנמרק, אבא לפגה הרגיש חסר אונים ותיכנן בובת תמנון לבתו. בארבעת השנים האחרונות הפרויקט התרחב מדנמרק למדינות רבות בעולם (אנגליה, ארה"ב, ארגנטינה, ספרד, אוסטרליה ואפילו הודו).

המטרה היא לגרום לתינוק שיצא מהרחם שלא במועד לחוויה דומה ככל הניתן לחוויה ברחם.

לפגים, הזרועות של התמנון מרגישים כמו חבל הטבור של אמם, מנחמים את התינוק ומפחיתים את הסיכון שהקטנטן ימשוך את הצינורות הרפואיים שהוא עשוי להזדקק להם ובכך לגרום לבעיות חמורות.

להצטרפות צרו קשר באמצעות הפייסבוק "תמנונים לפגים ישראל" או [email protected]

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here