4 שימושים נפוצים לשמן קנאביס

0
84
שמן קנאביס
קרדיט PIXABAY

בעבר, כשהיינו שומעים את הביטוי קנאביס, אזי שהדבר הראשון שחשבנו עליו זה שמדובר בסם לא חוקי שאסור להשתמש בו. אומנם רבים היו עושים זאת, אך בהסתר ומתוך ידיעה שהם עוברים על החוק.

היום כשמדברים על קנאביס, ההתייחסות למונח השתנתה, הן בגלל שהשימוש בחומר הפך להיות הרבה יותר לגיטימי, גם אם השימוש בו איננו חוקי לגמרי, והן בגלל העובדה שניתן להשתמש בו לצרכים רפואיים שונים, עם מרשם רופא, באופן חוקי לגמרי.

כך נהוג, למשל, עם שמן קאנביס. הרבה מאוד חולים במצבים מסוימים קיבלו אישור ומרשם לרכוש שמן קנאביס אשר ישמש אותם לצרכים שונים. האישור נתן בעקבות מצבם והעובדה שהם מתמודדים עם סיטואציות מסוימות שהשמן יכול לעזור להם בהן. כמובן שהאישור ניתן אחרי בדיקות מקיפות והבנה של הצוות הרפואי המטפל, שזו הדרך הטובה ביותר לעזור להם.

מה זה שמן קנאביס ואיך משתמשים בו?

שמן קנאביס הוא למעשה שמן המופק מהצמח עצמו. במהלך השנים התברר, שצמח הקנאביס מפיק חומצות שומן איכותיות וחיוניות אשר יש להן סגולות רפואיות שונות. מחקרים לימדו שהשמן יכול לעזור למטופלים במצבים מסוימים, באופן שתרופות רפואיות שונות לא יכולות לעזור.

השימוש בשמן נעשה על ידי טיפות אשר ניתן לטפטף מתחת ללשון. אפשר גם להשתמש בשמן באמצעות כפית או כף (אחרי שמנערים את הבקבוק היטב, מייבשים את הפה, מטפטפים מספר טיפות על הכפית או על הכף ואז אפשר להניח אותן מתחת ללשון).

המטרה היא שהשמן ייספג היטב. הסיבה שמשתמשים בשמן, לעומת אפשרויות אחרות לשימוש בקנאביס, היא שהספיגה תחת הלשון היא הרבה יותר יעילה ומהירה, ולכן היא מומלצת במקרים מסוימים בקרב מטופלים שונים.

באילו מקרים נהוג להשתמש בשמן קנאביס

כאמור, שמן קנאביס נחשב לחומר בעל סגולות רפואיות שונות, מוכחות. אנחנו נציג כעת ארבעה מקרים בהם נכון להשתמש בו, כמובן עם אישור ומרשם של רופא.

דיכאון וחרדות – שמן קנאביס נחשב לחומר מאוד אפקטיבי להתמודדות עם דיכאון וחרדות. אנשים שמוצאים את עצמם מתמודדים עם מצבים כאלו לאורך זמן, יקבלו אישור להשתמש בו, בפרט אם מדובר במקרים חמורים שמשפיעים על התפקוד היומיומי.

אפילסיה – מבוגרים וצעירים המתמודדים עם מחלה זו יכולים להשתמש בקנאביס על מנת הקל על עצמם, בפרט אם הם מתמודדים עם כאבים עזים שיכולים להשפיע על התפקוד שלהם.

מחלות כרוניות – מי שמתמודד עם מחלות כרוניות שונות שמשפיעות על התפקוד היומיומי ומקשות לתפקד, אזי ששמן קנאביס יכול לעזור להם.

מחלות אונקולוגיות – אנשים שחולים במחלות סרטן יכולים להשתמש בשמן, זאת במידה ויש להם קושי לבלוע כדורים או אם הם מתקשים לעשן ולאדות.

באופן כללי, שמן קאנביס נחשב לחומר פופולארי בקרב מי שמתקשה או לא רוצה לעשן ולאדות. צריך לציין גם, שהשפעת החומר בתצורת שמן היא ממושכת יותר.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here