L – טריפטופן

0
3126
L - טריפטופן

כיצד פועל L-טריפטופן?

L-טריפטופן נמצא באופן טבעי בבעלי חיים ובחלבונים מן הצומח. L-טריפטופן נחשב חומצת אמינו חיונית משום שהגוף שלנו לא יכול לייצר אותו ןהוא חשוב להתפתחות והתפקוד של איברים רבים בגוף. לאחר שנספג L-טריפטופן מהמזון, הגוף שלנו ממיר אותו ל5-HTP (5-hyrdoxytryptophan), ולאחר מכן לסרוטונין.

האם הוא מסוכן?

L-טריפטופן יכול לגרום לתופעות לוואי כמו צרבת, כאב בטן, גיהוקים וגזים, בחילות, הקאות, שלשולים וחוסר תיאבון. זה גם יכול לגרום לכאבי ראש, עייפות, סחרחורת, יובש בפה, טשטוש ראייה, חולשה בשרירים, ובעיות מיניות.

ישנם חששות כי L-טריפטופן עלול לגרום לנפיחות (דלקת) של מפרקים, העור, ריאות, לב והכבד ותופעות לוואי אחרות, כוללים מוות.

אל תיקחו L-טריפטופן אם:

  • הינך בהריון או מניקות.
  • יש לך הפרעה בכליות.
  • יש לך הפרעה בכבד.
  • יש לך הפרעת תאי דם לבנים הנקראת eosinophilia.
  • האם יש אינטראקציות עם תרופות כלשהן?
  • תרופות לטיפול בדיכאון (תרופות נוגדות דיכאון)

L-טריפטופן מגביר חומר כימי במוח הנקרא סרוטונין. תרופות מסוימות לטיפול בדיכאון גם מגדילות את כמות הסרוטונין הכימי במוח. נטילת L-טריפטופן יחד עם תרופות אלה לטיפול בדיכאון עשויה להגביר את כמות הסרוטונין יותר מדי ולגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל בעיות לב, רעד, וחרדה. אל תיקח L-טריפטופן אם אתם נוטלים תרופות לטיפול בדיכאון.

חלק מתרופות אלה לטיפול בדיכאון כוללים פלואוקסטין (פרוזאק), פרוקסטין (פקסיל), סרטרלין (זולופט), אמיטריפטילין (אלטרול), clomipramine (אנפרניל), אימיפראמין (טופרניל), ואחרים.

תרופות לטיפול בדיכאון (MAOIs)

חלק מתרופות אלו משמשות לטיפול בדיכאון כוללים phenelzine (נארדיל), tranylcypromine (Parnate), ואחרים.

תרופות הרגעה (דיכאון CNS)

L-טריפטופן עלול לגרום להרגשת נמנום וישנוניות. נטילת L-טריפטופן יחד עם תרופות הרגעה עלולה לגרום יותר מדי ישנוניות

חלק מתרופות ההרגעה כוללות Clonazepam (Klonopin), lorazepam (אטיבן), phenobarbital (Donnatal), Zolpidem (Ambien), ואחרות.

אל תיקח L-טריפטופן, אם אתה לוקח dextromethorphan (Robitussin DM, אחרים).

Meperidine (דמרול)

דירוג אינטראקציה: בינוני היה זהיר עם השילוב הזה.

לדבר עם ספק שירותי הבריאות שלך.

Meperidine (דמרול) יכול גם להגדיל את הסרוטונין במוח. נטילת L-טריפטופן יחד עם meperidine (דמרול) עלולה לגרום ליותר מדי סרוטונין במוח ותופעות לוואי חמורות, כולל בעיות לב, רעד, וחרדה.

סחרחורת (Talwin)

סחרחורת (Talwin) גם מגדילה סרוטונין. נטילת L-טריפטופן יחד עם סחרחורת (Talwin) עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל בעיות לב, רעד, וחרדה. אל תיקח L-טריפטופן, אם אתה לוקח סחרחורת (Talwin).

Phenothiazines

נטילת L-טריפטופן עם phenothiazines יכולה לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל הפרעות תנועה.

phenothiazines מסוימים כולל chlorpromazine (תורזין), fluphenazine (Prolixin), trifluoperazine (סטלאזין), thioridazine (מלאריל), ואחרים.

תרופות הרגעה (בנזודיאזפינים)

תרופות הרגעה יכולות להשפיע על מערכת העצבים. L-טריפטופן יכול גם להשפיע על מערכת העצבים. נטילת L-טריפטופן יחד עם תרופות הרגעה עלולה לגרום לתופעות לוואי חמורות. אל תיקח L-טריפטופן אם אתה נוטל תרופות הרגעה.

חלק מתרופות הרגעה אלה כוללים Clonazepam (Klonopin), דיאזפאם (וליום), lorazepam (אטיבן), ואחרים.

Tramadol (Ultram)

Tramadol (Ultram) יכול להשפיע על כימיקל במוח הנקרא סרוטונין. L-טריפטופן יכול להשפיע גם על סרוטונין. נטילת L-טריפטופן יחד עם tramadol (Ultram) עלולה לגרום ליותר מדי סרוטונין במוח ולתופעות לוואי כולל בלבול, רעד, ןנוקשות שרירים

מינון שיקולים לL-טריפטופן.

המינון המתאים של L-טריפטופן תלוי במספר גורמים כגון גיל המשתמש, בריאות, ועוד כמה תנאים אחרים. בשלב זה, אין מספיק מידע מדעי כדי לקבוע טווח של מינונים מתאים לL-טריפטופן. קח בחשבון שהמוצרים טבעיים לא תמיד בהכרח בטוחים ומינונים יכולים להיות חשובים. הקפד למלא אחר הוראות רלוונטיות בתוויות מוצר ולהתייעץ עם הרוקח או הרופא או בעל מקצוע אחר בתחום בריאות לפני השימוש.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here