המדריך המלא לטיפול נכון של כפות הרגליים בעונת הקיץ

0
488
צילום ישראל כהן

טיפים ועצות לטיפול נכון מד"ר להבית אקרמן 

 

העור בכפות הרגליים,  בייחוד בעונת הקיץ , כשאנו הולכים עם סנדלים וכפכפים, שכפות הרגליים חשופות,  לפגיעות שונות. 

 

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור והיועצת המדעית של המותג  CeraVe (סרווה)  מסבירה: "טיפוח כפות הרגליים הוא בריאותי ולא רק קוסמטי. עור מחוספס ויבש שאינו מטופל עלול להסדק ולהזדהם. מומלץ להזין ולטפח את כפות הרגליים מידי יום.  מומלץ לאמץ שגרת טיפוח קבועה לכפות הרגליים בדיוק כמו בעור הפנים   ולא ללכת יחפים, גם בבית." 

 

עוד מסבירה  אקרמן: "יש אנשים עם נטיה להתעבות העור בכף הרגל,  חשוב להבין שזו נטיה ולא ניתן לשנות, לכן זה דורש טיפול ותחזוקה קבועה, בייחוד בעונת הקיץ. ההליכה עם נעליים פתוחות מחמירה את התעבות העור בכפות הרגליים.  ללא טיפול נכון  כף הרגל תיסדק ותכאב, וזה פתח כניסה למזהמים. חשוב לטפח ולשמור היטב על עור כפות הרגליים ועל הציפורניים על מנת לשמור על בריאות ותפקוד תקין." 

 

להלן העצות הטובות ביותר של מומחי המותג CeraVe

 

 • לאלו הסובלים מיובש מומלץ למרוח על בסיס קבוע קרם לחות ייעודי לכף הרגל. במידה ויש התעבות עור משמעותית יש להסיר את העור העודף עי פדיקור. יש להיזהר לא לפצוע את העור.

 

 • לאנשים סכרתיים יש צורך בשמירה קפדנית על שלמות עור כף הרגל והציפורניים- פצע או סדק בכף רגל סכרתית עלול להגיב לאט ולהוות פתח לכניסת מזהמים. לכן חשוב להקפיד על טיפוח ושמירה על כף הרגל. טיפול קבוע בכף הרגל למניעת הצטברות עור עבה, אוורור קבוע של הרגל ולהיזהר מפציעות של העור.

 

 • אנשים עם נטיה להזעת יתר בכפות הרגלים- מומלץ לאוורר עד כמה שיותר את כפות הרגליים, ללכת עם גרבי כותנה בלבד. 

 

 • לאלו הסובלים מהזעת יתר ברגליים- עלולים  לסבול מפטרת בעור או בציפורניים,  יש לשים לב לשינויי צבע או צורה בציפורניים או להופעת קילוף בכפות הרגליים ולטפל בהתאם אצל רופא עור.

 

 • שמירה על הציפורניים – צריך לגזור את הציפורניים בכף הרגל בקו ישר,  ממש בקו האצבע,  לא לחתוך פנימה לתוך צידי האצבע- זה יכול לגרום להופעת ציפורן חודרנית.

 

 • שימוש קבוע בלק בצבע חזק עלול לגרום להצהבה זמנית של הציפורן – זהו לא פטריה,  זה תקין ולא דורש טיפול. פטריה בציפורן בד"כ נראית ע"י שינוי צורה וצבע של הציפורן.

 

 • יש להיזהר בבריכות, ג'קוזי, מקלחות ציבוריות וכו- מומלץ לא ללכת יחפים במקומות הללו מכיוון שיש סיכוי להידבק במזהמים שונים כמו פטריות וכו'.

 

 • יש להקפיד לאחר המקלחת לייבש היטב את כף הרגל ולמרוח שכבה דקה של קרם לחות ייעודי ולא שומני.

 

 • לאחר המקלחת:  יש ללנגב את כפות הרגליים ובין האצבעות, ולאחר מכן למרוח קרם רגליים משקם המכיל סרמידים ולעסות בעדינות לתוך העור- מריחה של קרם רגליים מייד לאחר המקלחת תשאיר את אדי המים בתוך העור ותמנע את התייבשותו. 

 

 • רגע לפני שעולים לישון: מומלץ למרוח קרם רגליים. שכבת הקרם תגן על העור. כך, שבמהלך הלילה כפות הרגליים יספגו את הלחות.

 

 • שגרת טיפוח לכפות הרגליים: יש לרחוץ את כפות הרגליים היטב עם סבון,  לייבש היטב ולמרוח קרם רגליים ייעודי – סרווה קרם רגליים משקם, המיועד לעור יבש במיוחד, מחוספס וגבשושי. מקל על היובש ומסייע בשיקום שכבת ההגנה הטבעית של העור. מעניק לעור לחות להרגעה והקלה על היובש תוך קילוף עדין של העור, מרכך את העור ומשפר את מרקם העור הפגום. קרם הרגליים מאושר ע"י האגודה הישראלית לסכרת.

 

צילום ישראל כהן
צילום ישראל כהן

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here