לראשונה: המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יתקצב את בתי החולים הממשלתיים בפריפריה בהיקף של 8.3 מיליון ש"ח

0
828
קרדיט: המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל

"יש חזון חדש במשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אנחנו נהפוך את הנגב והגליל למרכז" אומר השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר ״התקציב המשלים שאישרתי כעת, הינו הסנונית הראשונה לפעולות הבאות שנבצע לסגירת פערים בבריאות ובכל תחומי החיים בין הנגב והגליל לבין המרכז. לא אסכים לכך שתושב הנגב או הגליל יקבל שירותי בריאות פחות טובים מתושבי תל אביב. אני מודה לשר הבריאות ניצן הורביץ על שיתוף הפעולה״

במטרה לחזק את בתי החולים בפריפריה, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יעביר תקציב ייעודי לבתי החולים הממשלתיים לטובת רכישת ציוד רפואי מציל חיים. בתוך כך, חתם היום (רביעי, 24.11.2021 כ' כסלו תשפ"ב) מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אילן שוחט, על העברת תקציב בגובה 8.3 מיליון ₪ למשרד הבריאות לטובת הצטיידות בתי החולים הממשלתיים. מהלך זה התגבש במסגרת פגישה שיזם השר עודד פורר עם מנהלי בתי החולים הממשלתיים בנגב ובגליל ובמהלכה, המנהלים התבקשו להגיש "רשימת צרכים" ולציין מה המכשור הרפואי הדרוש להם. הרשימה אושרה על ידי משרד הבריאות, שהדגיש את חשיבות התקציב ותרומתו למערכת הבריאות, ואושרה על ידי אגף התקציבים במשרד האוצר. השלמת המהלך התאפשרה לאור שיתוף הפעולה בין השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר ושר הבריאות ניצן הורוביץ.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אילן שוחט: ״תקצוב בתי החולים הממשלתיים בנגב ובגליל חשוב מאוד, המציאות וגם מחקרים שונים לאורך השנים, מצביעים על קיומם של פערי בריאות בין תושבי הנגב והגליל לבין התושבים במרכז הארץ. רכישת הציוד הרפואי תתרום לשיפור שירותי הבריאות בבתי החולים, תסייע לתושבים בפריפריה ותציל חיים. בתי החולים במחוז צפון ודרום, סובלים לאורך השנים ממגוון רחב של בעיות, המונעות מהן להתפתח ולספק שירותי בריאות טובים יותר, במטרה לתת תמיכה מותאמת אישית לכל בית חולים ביקשנו מכל בית חולים לאפיין מה הצרכים שלו ונמשיך לפעול לצמצום הפערים ולחיזוק הנגב והגליל".

מנהל המרכז הרפואי לגליל, פרופ' מסעד ברהום: "אני מבקש להודות לשר עודד פורר ולצוות משרדו על הסיוע החשוב. הסכום הכספי יסייע ברכישת מיכשור רפואי מתקדם ויעיל, לרווחת 650 אלף התושבים להם אנו מעניקים שירותים".

במסגרת המהלך, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יחזק באופן משמעותי את המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי אשקלון עם מערכת סטריאוטקטית, בשווי של 275,530 דולר, לטובת בדיקות ממוגרפיה וביופסיה מדוייקות; בנוסף, בית החולים יקבל מכשיר אולטסאונד חדיש בשווי של 81,400 דולר; מכשיר אנדוסקופ דיסטל ציפ עם מגדל (א.א.ג), בשווי של 86,300 דולר המשמש לצורך אבחון התפשטות גידולים ממאירים ויאפשר עבודה רציפה במרפאת קול ובליעה; מערכת לניתוחי כריתת ערמונית מוגדלת בגישה אנדוסקופית ללא ניתוח פתוח, בשווי של 79,350 דולר. מדובר על לייזר למורסלציה ורזקטוסקופ שישמש את חדר ניתוח אורולוגיה ובימים אלה מתבצע רק במרכז אחר בארץ; בתחום רפואת העיניים בית החולים ברזילי יקבל מצלמת רשתית עם פלורצאין עבור פגים בשווי של 174,200 דולר ובכך, יוכל להעניק מענה לחולים המרותקים למיטה, לניתוחי רשתית ולטיפולי לייזר לפגים.

במסגרת התקצוב המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל יתקצב את המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה בהיקף של 1,820,500 ₪ לטובת רכישת מיקרוסקופ מיקרו כירורגי שישמש את חדרי הניתוח החדשים ויאפשר לבצע ניתוחים מורכבים; המשרד יתקצב את המרכז הרפואי זיו בצפת בהיקף של 334,507 דולר לטובת רכישת מכשיר ממוגרפיה חדיש בשווי שיחליף את המכשיר הישן, לצד רכישת מכשיר פאקס קרדיאלי בשווי של 407,076 דולר; במקביל ינתן למרכז הרפואי לגליל בנהריה תקציב של 2 מיליון ₪ לטובת רכישת מכשיר CT מתקדם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here