על טיפול שונישין שמעתם? מעתה ניתן לקבל את הטיפול במרפאת כללית קצרין במסגרת טיפולי כללית משלימה

0
189
צילום: דוברות כללית

ילדיכם סובלים מאלרגיות, דלקות אוזניים חוזרות, בעיות של מערכת העיכול? מעתה ניתן לקבל טיפול במרפאת כללית קצרין במסגרת טיפולי כללית משלימה את המחטים מחליפים כלים קטנים ועדינים שעל ידי מגע קל, שפשוף או טפיחה מגרים את נקודות הדיקור המסורתיות.

הרפואה הסינית גורסת כי אנרגיית החיים (הצ'י) זורמת בערוצים קבועים, מרידיאנים, לאורכו ולרוחבו של הגוף. אם הזרימה של האנרגיה במרידיאנים האלה חופשית אז הגוף בריא, אך כאשר יש מצב של עומס או מחסור באנרגיה נוצר חוסר איזון בגוף המתבטא בתחושה לא נעימה, או בכאב ועד למצב של מחלה.

מהו שונישין? הרפואה הסינית הקלאסית, יחד עם תורת המרידיאנים קיימת אלפי שנים. בסביבות המאה ה-17, מתוך הבנה שהטיפול במחטים עלול להיות טראומטי לילדים, הומצאה שיטת השונישין: שוני-ילד קטן שין-מחט דיקור. שונישין הוא טיפול ידידותי שלא עושה שימוש במחטי דיקור סיני סטנדרטיות ואת מקומן של המחטים הרגילות מחליפים כלים קטנים ועדינים שעל-ידי מגע קל, שפשוף או טפיחה מגרים את המרידיאנים ונקודות הדיקור המסורתיות.

השונישין מתאים לגילאי 0-15 ומיועד לטיפול במגוון בעיות: אלרגיות, דלקות אוזניים חוזרות, בעיות של מערכת העיכול, במחלות עור כגון אטופיק דרמטיטיס , מולסקולום (נגעים וירליים), אקזמה, בעיות שינה אצל ילדים, ביעותי לילה, הרטבת לילה, פחדים וחרדות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות בהתפתחות המוטורית ועוד. הטיפול מתאים לתינוקות בני יומם שסובלים מקוליק, ריפלוקס ולתינוקות בני חצי שנה ומעלה שנכנסים למסגרות ואז הטיפול יעיל למניעה ולטיפול במחלות ילדים נפוצות.

הטיפול נמשך כ-15 דקות, כשבטיפול הראשון עוברים תשאול מול ההורים, ולאחר מכן ניגשים לטיפול בילד. הטיפול מתבצע באמצעות כלי מתכת מיוחדים שאיתם נוקשים, מגרדים, ומניעים אותם על נקודות הדיקור והמרידיאנים.
הטיפול מתבצע בנינוחות, הילד יכול להסתובב בזמן הטיפול בקליניקה, לא מדובר בפעולה פולשנית לכן גם חווית הילד תהיה טובה יותר משימוש במחטים המוחדרות לגוף. אחת מהיתרונות הרבים של השיטה הוא מתן "שיעורי בית" להורים. ההורים מקבלים הדרכה על המשך טיפול בבית בנקודות דיקור מיוחדות שעליהן יש ללחוץ או לעסות באמצעות כלים פשוטים על מנת להגביר את אפקטיביות הטיפול. הטיפול בשונישין מתבצע בתחילה בין פעם לפעמיים בשבוע ולאחר מכן מדובר בטיפול תחזוקתי אחת לחודש.

לסיכום, שונישין היא שיטה מצויינת לטיפול במחלות ילדים נפוצות, אשר ברוב המקרים פועלת במהרה בהטבת מצב הילדים, והופכת לעוד כלי חשוב מניעתי לחיזוק ילדינו ושיפור מצבם הבריאותי.

מאת: טל אליאס, ראש תחום רפואה סינית בכללית רפואה משלימה

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here