פקסיל

0
4588
פקסיל

פקסיל (paroxetine) היא תרופה נוגדת דיכאון מקבוצה של תרופות הנקראת מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין (SSRI). פקסיל משפיע על כימיקלים במוח שעלול  להיות בלתי מאוזן.

 פקסיל משמש לטיפול בדיכאון, הפרעת אובססיבית כפייתית, הפרעות חרדה, הפרעת דחק הפרעה פוסט טראומטית (PTSD), והפרעה  dysphoric וסתית (PMDD).

מידע החשוב פקסיל

אל תיקח פקסיל יחד עם pimozide (Orap), thioridazine (מלאריל), linezolid (Zyvox), מתילן כחול (Urolene כחול), או מעכבי מונואמין אוקסידאז (MAOI) כגון furazolidone (Furoxone), isocarboxazid (Marplan), phenelzine (נארדיל), rasagiline להשפיע על המהלך (אזילקט), סלג’ילין (Eldepryl, Emsam, Zelapar), או tranylcypromine (Parnate).אינטראקצית סמים מסוכנת יכולה להתרחש, מה שמוביל לתופעות לוואי חמורות.

לפני שאתה לוקח פקסט, יש לומר לרופא אם יש לך מחלת כבד או מחלת כליות, דימום או הפרעת קרישת דם, פרכוסים, גלאוקומה, הפרעה דו קוטבית, או היסטוריה של שימוש בסמים או מחשבות אובדניות.

פקסיל עלול לגרום למומים בלב או בעיות ריאות חמורות ביילוד אם אתה לוקח את התרופות בזמן ההריון. עם זאת, ייתכן שתהיה הישנות של דיכאון אם תפסיק לקחת אותך את תרופות הנוגדת הדיכאון במהלך הריון.

יכולות להיות  מחשבות על התאבדות בהתחלה, בעיקר אם אתה צעיר מ -24 שנים. הרופא שלך צריך לבדוק אותך בביקורים סדירים לפחות במשך 12 השבועות הראשונים של טיפול.

דווח על כל תסמינים חדשים או חמרה לרופא שלך, כגון: שינויים במצב רוח או בהתנהגות, חרדה, התקפי פאניקה, בעיות שינה, או אם אתה מרגיש אימפולסיבי, עצבני, נרגש, עוין ותוקפני, חסר מנוחה, היפראקטיבי (נפשי או פיזי), יותר דיכאון, או שיש מחשבות על התאבדות או פגיעה בעצמך.

קבל סיוע חירום רפואי אם יש לך אחד מהסימנים האלו של תגובה אלרגית לפקסיל: פריחה בעור או כוורות; קשיי נשימה, נפיחות של הפנים שלך, השפות, הלשון, או בגרון.

תופעות לוואי של  פקסיל שלא מחייבות התערבות רפואית:

כאב ראש קל, נמנום, סחרחורת, בעיות שינה (אינסומניה), מרגיש חסר מנוחה או עצבני;

בחילה קלה, עצירות, שינויים במשקל;

ירידה בחשק המיני, אימפוטנציה, או קושי באורגזמה, או

יובש בפה, מפהק, או צלצולים באוזניים.

השפעה בין תרופתית:

תרופות לצינון או אלרגיה, תרופות הרגעה, משככי כאבים נרקוטיים, כדורי שינה, מרגיעי שרירים, ותרופה להתקפים או חרדה יכולות להוסיף לישנוניות הנגרם על ידי פקסיל. תגיד לרופא שלך אם אתה משתמש בכל התרופות הללו, או כל תרופה אחרת  נוגדת דיכאון.

שאל את הרופא שלך לפני נטילת תרופה נוגדת דלקת (NSAID) לכאב, דלקת פרקים, חום, או נפיחות. זה כולל אספירין, איבופרופן (אדוויל, Motrin), נפרוקסן (Aleve, Naprosyn, Naprelan, Treximet), celecoxib (Celebrex), דיקלופנק (Cataflam, ולטארן), indomethacin (Indocin), meloxicam (Mobic), ואחרים. NSAID עם פקסיל עלול לגרום לך לחבורה או לדמם בקלות.

תרופות רבות יכולות לקיים אינטראקציה עם פקסיל. להלן רק רשימה חלקית. תגיד לרופא שלך אם אתה משתמש:

במדלל דם כמו קומדין (קומדין, Jantoven);

סימטידין (Tagamet);

פנטניל (Abstral, אקטיק Duragesic, Fentora, Onsolis);

fosamprenavir (Lexiva) או ritonavir (Norvir, Kaletra);

היפריקום;

טמוקסיפן (Nolvadex, Soltamox);

תאופילין (Elixophyllin, תיאו-24, Theochron, Uniphyl);

tramadol (Ultram, Ultracet);

טריפטופן (הנקרא גם L-טריפטופן);

תרופות כגון דיגוקסין לב (דיגיטליס, Lanoxin), quinidine (קווין-G), procainamide (Pronestyl), disopyramide (Norpace), flecaininde (Tambocor), mexiletine (Mexitil), propafenone, (Rythmol), ואחרים;

כל התרופות הנוגדות דיכאון כגון amitriptyline (אלטרול, Vanatrip, Limbitrol), citalopram (רסיטל), desipramine (Norpramin), ‘דוקספין (Sinequan), פלואוקסטין (פרוזאק, Sarafem, Symbyax), nortriptyline (נורטילין), סרטרלין (זולופט), ואחרים ;

תרופה לטיפול בהפרעות פסיכיאטריות, כגון chlorpromazine (תורזין), fluphenazine (Permitil, Prolixin), haloperidol (הלידול), ליתיום (Lithobid, Eskalith), perphenazine (Trilafon), או ריספרידון (ריספרדל); או

almotriptan (Axert), frovatriptan (Frova), sumatriptan (Imitrex, Treximet), naratriptan (Amerge), rizatriptan (Maxalt), או zolmitriptan (Zomig).

רשימה זו אינה שלמה ותרופות אחרות עלולות ליצור אינטראקציה עם פקסיל. דווח לרופא על כל התרופות שאתם משתמשים. זה כולל מעל לדלפק, ויטמינים, צמחים ומוצרי מרשם,. אל תתחיל תרופה חדשה בלי לספר לרופא שלך.

שתף
מאמר קודםסימבלטה
מאמר הבארסיטל

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here