רסיטל

0
3442
רסיטל

רסיטל ® (citalopram Hbr)שייך למשפחת ssri למרות שבמבנה הכימי אינו קשור לזה של ה SSRI האחרות או התרופות הטריציקליות, רסיטל (citalopram HBr) מותווה לטיפול בדיכאון.

היעילות של רסיטל בטיפול בדיכאון נבדקה בניסוי בין 4-6 שבועות

ומצבם של הנדקים כלל: אפיזודת דיכאון מג’ורי (DSM-IV) כמעט כל יום לפחות 2 שבועות, מצב רוח מדוכא שלרוב מפריע לתפקוד יומיומי, וכולל לפחות חמישה מתוך תשעה התסמינים הבאים: מצב רוח דכאוני, איבוד העניין בפעילויות רגילות, שינויים משמעותיים במשקל ו / או בתיאבון, נדודי שינה או hypersomnia, אי שקט פסיכומוטורי או פיגור, גדילה בעייפות, תחושת אשמה או חוסר ערך, האטה חשיבה או ריכוז לקוי, ניסיון התאבדות או מחשבות אובדניות.הפעולה הנוגדת הדיכאון של רסיטל בחולי דיכאון מאושפז לא נחקר כראוי.

רסיטל צריך להינתן פעם ביום, בבוקר או בערב, עם או בלי אוכל.

טיפול ראשוני

רסיטל (citalopram HBr) צריך להינתן במינון ראשוני של 20 מ”ג פעם ביום, עם עלייה למינון מקסימאלי של 40 מ”ג / יום בהפרש של לא פחות משבוע. מינונים מעל 40 מ”ג / יום אינם מומלצים בשל הסיכון להארכת QT. בנוסף, המחקר הרלוונטי לא הראה יתרון לטיפול של 60 מ”ג/יום.

טיפול אחזקתי

יש הסכמה כללית שאפיזודות של דיכאון חריף עלולה לדרוש כמה חודשים או יותר של טיפול תרופתי ממושך. הערכה שיטתית של רסיטל בשני מחקרים הראתה כי יעילות התרופה נגד דיכאון נשמרה לתקופות של עד 24 שבועות לאחר 6 או 8 שבועות של טיפול ראשוני (32 שבועות סה”כ). במחקר אחד, חולים חולקו באקראי לפלסבו או לאותו המינון של רסיטל (20-60 מ”ג / יום) במהלך טיפול תחזוקה כמו שקבלו בשלב הייצוב החריף, ואילו במחקר האחר, חולים חולקו באקראי להמשך רסיטל של 20 או 40 מ”ג / יום, או פלצבו, לטיפול תחזוקהשני הנוסויים הראו השפעה זהה.

רסיטל משמש לעיתים קרובות גם לטיפול בחרדה פאניקה ו ocd

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here