4 סימנים לירידה בשמיעה

0
32
credit pixabay

אומנם כולנו מודעים לכך שלא פעם, עם חלוף השנים, אנשים סובלים מירידה בשמיעה, אך בפועל, לא קל להודות בכך. לאחרונה אתם חושדים שאחד מההורים שלכם סובל מבעיה בשמיעה ואתם תוהים האם זה נכון או שאתם חוששים בלי סיבה? אם כך, כדאי שתתחילו להיות ערים לסימנים. אומנם זה נכון שאין תחליף אמתי לבדיקת שמיעה שאפשר לעשות, אך עוד לפני שעושים בדיקה כזאת, חשוב להיות ערים לסימנים עצמם. בבואנו לדבר על סימנים לירידה בשמיעה ניתן להזכיר סימנים נפוצים כמו:

  1. טלוויזיה – בדרך כלל אנשים שסובלים מבעיות שמיעה, או מתחילים לסבול מירידה בשמיעה, מגבירים את הטלוויזיה. לכן, אם גם אחד מההורים שלכם עושה זאת, כדאי שתשימו לב לעניין.
  2. מלמולים – כאשר מתחילים לחפש תירוצים ולומר משפטים כמו – אני שומע טוב אבל אתה ממלמל או שאתה בולע מילים – זה יכול להעיד על ירידה בשמיעה.
  3. טלפון – כאשר אותו אדם שסובל מירידה בשמיעה מעדיף לא לשוחח בטלפון אלא להיפגש או לעשות שיחות וידאו, זה יכול להעיד על קושי בשמיעה.
  4. עייפות מוגזמת – לא לשמוע ולהיות בחברה זה מעייף. לכן, אם אתם שמים לב שאותו אדם החשוד כסובל מבעיה בשמיעה גם נראה מאוד עייף ועצבני, זה עלול להיות עוד סימן לכך שבאמת יש בעיה.

מה עושים במקרה כזה?

שמתם לב למספר סימנים שכבר אי אפשר להתעלם מהם? רוצים לעזור להורה הסובל מירידה בשמיעה? עליכם למצוא כמה שיותר מהר מכון שמיעה. במכון שמיעה ניתן לקבל עזרה מקצועית לכל אורך הדרך. זה אומר שבמקום כזה אפשר יהיה לעשות תחילה בדיקת שמיעה, ואם באמת יסתבר שיש בעיה, ניתן יהיה גם להציע פתרונות שונים. חשוב לדעת שיש היום מגוון רחב של אפשרויות ופתרונות לאנשים הסובלים מירידה בשמיעה ברמות כאלה ואחרות. לכן, אם תוכלו למצוא מכון מוביל לענייני שמיעה, לא כדאי לוותר על כך.

החשיבות של סיוע מוקדם

למרות הקושי להודות שאכן יש בעיה של ירידה בשמיעה, חשוב מאוד להתעקש לפנות אל מכון שמיעה מוביל כמה שיותר מהר. העניין הוא שככל שמתרגלים לעשות שימוש במכשיר שמיעה בשלב מוקדם יותר, כך הסיכוי שהוא יעזור הולך וגדל. בנוסף, אם תדחו את ההגעה אל מכון השמיעה ואת הבדיקה הנדרשת, עלול מאוד להיות שלא תצליחו כבר לשפר את המצב ולסייע לאותו אדם הסובל מירידה בשמיעה. החדשות הטובות הן שאומנם אי אפשר לתקן את הבעיה, אך יש היום עזרים מגוונים ביותר. יש עזרים לטלפון, לטלוויזיה ועזרים שניתן לעשות בהם שימוש במפגשים חברתיים. בנוסף, היום המחירים סבירים יותר מאשר בעבר ויש גם מקרים שבהם קופות החולים מממנות חלק מהעניין. לכן, אם ניתן לפנות אל אנשי המקצוע הכי טובים שיש וכך לשפר את איכות החיים של אותו אדם הסובל מבעיית שמיעה, זה מומלץ.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here